Serumi mrekullibërës që rigjeneron flokët tuaj në pak javë

Sa shpesh mund t’ju ketë ndodhur të dëgjoni se flokët janë gjysma e bukurisë!? Të gjithë biem dakort mbi faktin se është i pashmangshëm efekti që flokët kanë tek pamja e jashtme. E jo vetëm tek femrat, por edhe meshkujt e kanë një aset të pamohueshëm për tu dukur mirë.

Por ,shpesh ndodh të kemi problem me rënien e flokëve, e sidomos përgjatë ndërrimit të stinëve. Mjekësia .com ju njeh me historinë e një vajze 22 vjeçare që ka pasur problem me rënien e flokëve, por edhe se si gjeti zgjidhjen për të shpëtuar flokët e saj:

Përshëndetje une jam Z. B. !

Sot dua t’ju tregoj sesi jeta ime ndryshoi brenda pak muajve! Po e nis duke ju treguar sesi u përballa me rënien e flokëve.

Z. B. pas 2 muajsh perdorimi te serumit Dr. Jacob

Jam 22 vjeç dhe ashtu sikurse pjesa më e madhe e moshatarëve të mi mund të më kuptojnë, por dhe prindërit që kanë fëmijë në moshën time, vitin e kaluar duhet të përgatitesha për diplomën. Kisha filluar të angazhohesha aq shumë dhe fokusi im ishte vendosur aty për të arritur rezultate maksimale.

Por, gjatë kësaj kohe veten e kisha lënë plotësisht jashtë vëmendjes. Nuk dilja, e rrallëherë mund të ndodhte të merresha me veten dhe pamjen time të jashtme. Deri sa një ditë krejt rastësisht vë re se diçka nuk shkonte. Flokët e mi ishin bërë të hollë , kishin humbur shkëlqimin e kuptova se binin më shumë se zakonisht. Ishte e tmerrshme! Nga vajza me flokë të bukur po dukesha si dikush që vinte nga një planet tjetër.

Stresi i shkollës kishte ndikuar te kjo! Ja thashë këtë shqetësim që po më gërryente përbrenda mamasë sime , ndërkohë vazhdoja të kërkoja pa reshtur në internet për mënyra që do të më ndihmonin të rifitoja flokët e mi. Përherë kam qenë shumë e lidhur me to, e më vinte inat me veten se si i lashë të arrinin në këtë pikë. Pastaj ishte dhe një tjetër problem që s’më linte të qetë.

Dita e prezantimit të diplomës po afronte, e flokët e mi vazhdonin të rralloheshin. Ndërkohë, unë e kisha imagjinuar ndryshe! Në atë ditë kisha menduar të bëja një ndryshim tek ngjyra e flokëve e ti bëja ata të dukeshin perfektë. Por kjo tani më ishte e pamundur. Vetëm kur I krihja mbushja duart plot me tufa flokësh e jo me ti lyeja.

Fillova të përdorja kura të ndryshme, shpenzime të shumta me shampo, por asnjë efekt. Stresi u shtua. Kam shpenzuar pa fund me produkte flokësh, kam marrë çdo shampoo që më kanë sugjeruar, por e kotë.

Por si ja dola mbanë kësaj situate!? Sepse e dini në të kundërt nuk do të isha duke shkruar për të ndarë ekperiencën time me ju.

Në fund e mblodha mendjen dhe thashë do takoj një mjek.

Atëherë kur I kisha humbur shpresat takimi me mjekun specialist më bëri të ndërgjegjësohem dhe të heq dorë nga eksperimentet. Me sugjeroi te përdorja nje serum që kishte dhënë efekt të menjëhershëm tek pacientët e mëparshëm që kishin shfaqur të njëjtin problem si unë. Porosita serumin Dr. Jacob për të cilin do jem gjithmonë mirënjohëse pasi shumë shpejt më dha rezultat.

Dhe më besoni që edhe pse problemet me flokun nuk vazhdojnë më unë ende vazhdoj ta përdor.

Që pas përdorimeve të para të serumit të flokëve Dr. Jacob fillova të shihja rezultate, floku kishte më shumë shkëlqim, rifitoji formën e mëparshme e akoma më mirë.

Tani jam shumë e lumtur sepse pamja ime është në formën më të mirë dhe e ndjej kokën të butë.

Me modesti e them që kam flokë shumë të bukur e për këtë jam e lumtur. Kështu shpresoj që eksperinca ime t’ju shërbejë edhe ju nëse keni probleme të ngjashme , por jo vetëm. Mendoj që është më mirë ti parandalojmë gjërat sesa të stesohemi pafund për ti dhënë zgjidhje. Nesë rënia e flokut është një nga problemet tuaja jepini fund me serumin Dr. Jacob, i cili jep garanci për rezultatet dhe ju kthen paratë pas nqs nuk ju dalin flokë të rinj.


Por le të ndalemi sërish tek ky problem kaq shumë i përhapur.

Ndër të tjera janë edhe disa faktorë të jashtëm që ndikojnë tek rënia e flokëve, si:

  • Ushqyerja e pashëndetshme
  • Uji
  • Mungesa e produkteve cilësore dhe të pasigurta

E teksa përmendim produktet e flokëve, po ju tregojmë edhe për dëmtimin e pariparueshëm që ato i shkaktojnë flokut. Produktet jocilësore përmbajnë një sërë kimikatesh të tilla si sulfat, fosfat, klorinë dhe amoniak, të cilat çojnë rrjedhimisht në tharjen e flokut dhe dobësimin e rrënjës.

Por, të kesh flokë të shëndetshëm nuk është e pamundur! Zhvillimet e fundit të teknologjisë kombinuar më përbërës organikë bëjnë që efektiviteti të jetë i dukshëm.

Pjesa më e madhe e njerëzve të famshëm dhe influencers në rrjete sociale janë dëshmi të flokëve të shëndetshëm e kjo falë përdorimit të produkteve të duhura, ku ndër to mund t’ju ketë ndodhur të dëgjoni shpesh për serumet që shërbejnë në mbrojtjen, rigjenerimin, rritjen dhe dëndësinë e flokëve.

Nisur nga kjo përzgjedhja e produkteve duhet të jetë e një kujdesi të veçantë, ku duhet të kemi parasysh përmbajtjen dhe duhet të sigurohemi se është një produkt i çertifikuar sipas standarteve.

Një pjesë e madhe e serumeve të flokëve nuk japin rezultat edhe pas një përdorimi të gjatë.

Sot kemi një serum 100% efektiv në përmirësimin e flokëve si dhe në rigjenerimin dhe rritjen e dëndësisë së tyre, siç është serumi Dr. Jacob i cili jep garanci për rezultatet. Nqs pas përdorimit 150 ditor nuk ju kan dalë flokë të rinj, Dr. Jacob ju kthen paratë pas!

Ky serum përbëhet nga 4 elementë kryesore, gjethet e rozmarinës që stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe nxisin rritjen e flokëve, vaji i kokosit që ndalon hyrjen e baktereve dhe arrin të krijojë lagështinë e nevojshme në flokët tuaj për ti mbajtur ata të butë. Ndërkohë janë edhe dy elementë të tjerë tepër të rëndësishëm, vaji i arganit që mbizotërohet nga vitamina E dhe i jep flokëve shkëlqim dhe ekstrakti i dafinës që parandalon me efektivitet rënien e flokëve dhe majat dyshe. Por, për më shumë detaje Mjekësia.com ka kontaktuar me ekspertë të fushës për një mendim më professional.

Aida Bajri

Dermatologe
23 vite eksperience

Pershëndetje! Unë jam Aida Çdo ditë e punës time është e mbushur me raste ku njerëz të moshave dhe gjinive të ndryshme raportojnë për problemet e tyre me flokët. Edhe pse problemet e flokeve vijne nga faktorëve te ndryshem siç jane ushqyerja e dobët, gjenetika, humbja e peshës, stresi etj, duhet të kemi parasysh se mungesa e kujdesit mund ti shumefishoje flokët e humbura.

Serumi Dr. Jacob është një mënyrë inovatore se si mund ti zgjidhim problemet e renies se flokut. Kjo mrekulli në fushën e kozmetikës përbëhet nga një formulë e mirëstudiuar dhe nga elementët më të mirë që mund të kryejnë funksionin rigjenerues tek flokët.
Pas perdorimi i tij jo vetem qe do te ndaloje ne menyre te menjehershme renien e flokeve , por shume shpejt do te vini re daljen e flokeve te rinj. Jua rekomandoj!

Ofertë Speciale për lexuesit tanë: