Nuk ka asgjë të keqe të pini një gotë me verën tuaj të preferuar ose të kënaqeni me një koktej herë pas here.  Sidoqoftë, duhet të keni parasysh se sa është shumë, veçanërisht nëse keni rritje të tepërt të mykut ne trup (Candida). Kjo sepse alkooli dhe Candida krijojnë stuhinë e përsosur në zorrën tuaj. 

Unë nuk dua që ju të shqetësoheni. Lajmi i mirë është se ka një zgjidhje që do ta ndaj me ju. Rritja e tepërt e Candida është e përhapur në mesin e atyre me sëmundje autoimune, probleme të zorrëve, lodhje, mjegull të trurit dhe probleme të tjera kronike shëndetësore. Nëse keni myk ne trup (Candida), alkooli thjesht po i shton benzinë zjarrit. 

Unë do t’ju tregoj për marrëdhënien midis alkoolit dhe Candida dhe zgjidhjen time të provuar për të kontrolluar Candida dhe për të rivendosur ekuilibrin në zorrët tuaja. Le të fillojmë me një rishikim të shpejtë të rritjes së tepërt të Candida. 

Çfarë është Candida ose myku në trup? 

 Candida është një specie e majave natyrale, një kërpudhat, që jeton në dhe në trupin tuaj në sasi të vogla. Është një pjesë e mikroflorës normale të trupit tuaj – mikroorganizmat e pranishëm në një ekuilibër delikat në gojë, fyt, zorrë, vaginë tek gratë dhe në lëkurën tuaj. Detyra e tij është të ndihmojë në tretjen dhe thithjen e lëndëve ushqyese. 

Normalisht, bakteret tuaja të mira e mbajnë nën kontroll Candida. Megjithatë, për shkak të dietës sonë moderne me sheqer të përpunuar të lartë, ekspozimit ndaj toksinave mjedisore dhe një stili jetese të ulur, Candida oportuniste mund të rritet dhe të destabilizojë ekuilibrin e mikrobiomës suaj të zorrëve. Kjo është kur ndodh rritja e tepërt e Candida. Filloni ta trajtoni mykun në trupin tuaj që në filliesat e tij.

Simptomat e rritjes së tepërt të Candida përfshijnë problemet e tretjes, lodhjen, mjegullën e trurit, infeksionet kërpudhore të përsëritura, problemet e lëkurës, alergjitë sezonale, ndryshimet e humorit dhe më shumë. Madje është i lidhur me çështje të tjera shëndetësore, të tilla si rrjedhjet e zorrëve dhe sëmundjet autoimune. Më lejoni t’ju tregoj se si. 

Rritja e tepërt e Candida dëmton rreshtimin e zorrëve, duke bërë që ajo të rrjedhë. Kur zorra juaj rrjedh, mund të futen toksinat, mikrobet, proteinat dhe grimcat e ushqimit të tretur pjesërisht që nuk duhet të jenë aty. Kjo çon në një mori simptomash, shumë prej të cilave mbivendosen me rritjen e Candida. 

Një zorrë që rrjedh ju çon në një rrugë të sëmundjes kronike. Ato grimca të padëshiruara kalojnë përmes murit të zorrëve dhe në qarkullimin e gjakut. Kjo shkakton një përgjigje inflamatore nga sistemi juaj imunitar në një përpjekje për të luftuar këta “pushtues” të huaj. Përfundimisht, sistemi juaj imunitar shkon në mbingarkesë, duke dërguar më shumë antitrupa për të luftuar pushtuesit, duke nxitur më shumë inflamacion. Futja e alkoolit në përzierje pengon përgjigjen e sistemit tuaj imunitar dhe e bën Candida (mykun) më oportuniste. 

Çfarë duhet të dini për alkoolin dhe Candida, ose mykun në trup?

Kur pini alkool, ai hyn në zorrët tuaja – pikërisht aty ku jeton Candida. Ja se si alkooli dhe Candida krijojnë stuhinë e përsosur në zorrën tuaj. 

 Alkooli dobëson sistemin tuaj imunitar 

Alkooli prish ekuilibrin e baktereve të mira dhe të këqija në mikrobiomën tuaj të zorrëve, ku jeton 80% e sistemit tuaj imunitar. Imagjinoni mikrobiomën tuaj të zorrëve si një pyll shiu ku miliarda mikrobe jetojnë në mënyrë harmonike. Ky pyll shiu përmban baktere, viruse dhe maja të mira dhe të këqija në një ekuilibër delikat. Disbioza ndodh kur ky ekuilibër delikat prishet nga sëmundjet ose faktorët mjedisorë, duke çuar në një rritje të tepërt të baktereve. Shtimi i alkoolit në përzierje prish mikrobiomën tuaj të zorrëve më tej dhe shtyp sistemin tuaj imunitar, duke i dhënë hapësirë Candida oportuniste për t’u rritur. 

Alkooli dëmton mëlçinë tuaj 

Mëlçia juaj është filtri i trupit tuaj dhe punon pafundësisht për të filtruar toksinat në qarkullimin tuaj të gjakut. Kjo përfshin alkoolin. Trupi juaj fillon të absorbojë alkool në të dytën që gëlltit atë gllënjkë të parë. Sapo alkooli të godet zorrët, 20% shkon drejt e në qarkullimin e gjakut. Sa shpejt trupi juaj thith 80% të mbetur përcaktohet nga sasia e alkoolit që pini, pavarësisht nëse është i gazuar apo jo, nëse keni ngrënë ndonjë gjë, dhe gjenetika. 

Trupi juaj zakonisht mund të përpunojë një pije në orë, në varësi të asaj që po pini dhe madhësisë së koktejit ose birrës tuaj. Për shembull, një gotë verë 5 ons është e barabartë me një pije. Megjithatë, kështu është një birrë 12 ons. mëlçia është përgjegjëse për 90% të metabolizmit të alkoolit në dioksid karboni dhe ujë. Metabolizmi i alkoolit ndodh me një shpejtësi prej 20 miligramësh për decilitër (mg/dL) në orë. Për shembull, nëse BAC juaj është 40 mg/dL (ose 0,04), do të duheshin dy orë për të metabolizuar alkoolin.  Sa më gjatë të qëndrojë alkooli në trupin tuaj; aq më shumë efekt ka alkooli në rritjen e tepërt të Candida. 

Alkooli streson gjëndrat tuaja mbiveshkore 

Gjëndrat tuaja mbiveshkore mbingarkohen në kohë stresi emocional ose lodhjeje, por ato gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm në luftimin e Candida. Kjo kërpudhe shkakton stres në trup, ashtu si sëmundjet kronike si astma, artriti, apo edhe alergjitë. 

Pirja e sasive të mëdha të alkoolit ul nivelin e glukozës në gjak. Ndërsa nivelet e sheqerit bien, gjëndrat mbiveshkore prodhojnë hormonin e stresit, kortizol. Kortizoli rrit nivelet e glukozës në gjak, gjë që lodh gjëndrat mbiveshkore. Funksioni optimal i gjëndrës mbiveshkore është thelbësor për prodhimin e hormoneve që rregullojnë metabolizmin dhe komunikojnë me organe të tjera si truri, veshkat dhe sistemi riprodhues. 

Alkooli destabilizon nivelet e glukozës në gjak 

Siç e përmenda, alkooli ul nivelin e glukozës në gjak.. Alkooli gjithashtu mund të rrisë nivelet e glukozës në gjak. E di që është konfuze. Megjithatë, kjo varet nga lloji i alkoolit që po pini. Pirja e pijeve alkoolike të larta në sheqer, të tilla si koktejet, mund të shkaktojë një rritje afatshkurtër të niveleve të glukozës në gjak. Nivelet e rritura të glukozës ndryshojnë atë ekuilibër dhe inkurajojnë patogjenët si Candida të shumohen.  

Ndryshimet e konsiderueshme në nivelet e glukozës kanë gjithashtu efekte të tjera të dëmshme. Ai i varfëron me shpejtësi veshkat tuaja dhe boshtin hipotalamik-hipofizë-adrenal (HPA), ndërlidhësin midis trurit tuaj dhe gjëndrës së hipofizës dhe gjëndrës mbiveshkore. Kjo nuk është e gjitha. Kur pini, keni uri. Kjo për shkak se një rënie e sheqerit në gjak çon në dëshirat për sheqer dhe ushqime yndyrore që mund të shkaktojnë shtim të padëshiruar në peshë. Është mënyra e trupit tuaj për të thënë, “më jep diçka për të thithur këtë substancë toksike”. 

Alkooli është një ushqim i fermentuar 

Të gjitha majat, përfshirë Candida, kanë nevojë për sheqer për të lulëzuar. Mikroflora juaj e zorrëve fermenton natyrshëm ushqimin duke zbërthyer karbohidratet në glukozë për karburant. Fermentimi i alkoolit është një nga dy llojet kryesore të fermentimit, ku majaja ha fruktozën dhe glukozën dhe nxjerr etanolin, dioksidin e karbonit dhe nxehtësinë. Kur konsumoni alkool ose ndonjë ushqim tjetër të fermentuar, ai ushqen Candida. 

Siç mund ta shikoni Candida ose myku në trup është shumë më e rrezikshme se sa mendoni nëse ju konsumoni shumë alkool. Ne iu këshilojmë të përdorni kremra anti myk për të trajtuar Candida