Dietarët e suksesshëm anti-myk  raportojnë dhe këshillojne ndryshme dhe përmirësime  të dietës, megjithëse mund të jetë një ndryshim i vështirë i stilit të jetesës në fillim, me kaq shumë grupe ushqimore të përjashtuara. 

Megjithatë, kur infeksioni Candida ( myk) mposhtet, të gjitha ushqimet që duhen shmangur mund të rifuten ngadalë në dietën tuaj.  

Djathërat

 Praktikuesit holistikë rekomandojnë që të sëmurët nga myku të reduktojnë në mënyrë dramatike marrjen e produkteve të qumështit. Kjo ndodh sepse myku e pengon trupin të përpunojë siç duhet yndyrën. Të paktën ata që janë në dietë duhet të eliminojnë djathrat e vjetëruar – një sasi e vogël djathi zviceran ose mocarela herë pas here nuk duhet të dëmtojë. 

Konservuesit 

 Nëse shihni diçka në listën e përbërësve që nuk e dini ose nuk mund ta shqiptoni, shanset janë që duhet të qëndroni të qartë. Një ruajtës i zakonshëm është Acidi citrik, një kimikat që rrjedh nga maja dhe shpesh gjendet në domatet e supermarketeve. 

Ushqimi jo organik si mishi ose vezët mund të përmbajnë gjithashtu nivele të mbetura të antibiotikëve dhe steroideve që janë përdorur gjatë procesit të bujqësisë. Këto kimikate mund të prishin bakteret tuaja miqësore dhe të lejojnë që majaja Candida (myku) të lulëzojë. 

Alkooli 

 Alkooli është i pasur me sheqer, sheqer që mund të ushqejë rritjen e majave Candida dhe të stresojë organet dhe sistemin tuaj imunitar. Përzierja e alkoolit dhe Candida është si të hapësh të gjitha dritaret në një zjarr në shtëpi – nuk dëshiron ta ushqesh problemin. Vera, birra dhe pijet alkoolike janë të gjitha jashtë kufijve, por mbani mend se këto mund të rifuten kur dieta të fillojë të funksionojë! 

Kafeina dhe stimulues të tjerë 

 Është e drejtë, është koha për ta ndërprerë atë filxhan kafe në mëngjes. Jo vetëm që sheqeri dhe ëmbëlsuesi e nisin Candida-n tuaj, por kafeina i jep po aq nxitje sa ju! 

Edhe çaji pa kafe dhe kafeja duhet të shmangen nëse është e mundur, pasi ato përmbajnë nivele të mbetura të kafeinës. Sa i përket pijeve energjetikei , nivelet e tyre të sheqerit, kafeinës dhe taurinës janë aq të larta sa që asnjë person që mban dietë serioze Candida nuk duhet t’i afrohet kurrë.  

Çokollate 

Shpesh ata që vuajnë nga Candida kanë dëshira për ëmbëlsira, gjë që e bën dyfish të rëndësishëm qëndrimin larg çokollatës! Nuk jeni ju që keni nevojë për çokollatën, është myku që ju thotë se është i uritur. Vendosni Candida-n tuaj në një dietë uria – mos hani çokollatë. 

Frutat 

Ndërsa frutat janë të mira për ju në shumë mënyra, përmbajtja e lartë e sheqerit nuk ju bën asnjë favor kur bëhet fjalë për mykun. Ashtu si ushqimet e tjera që duhen shmangur në këtë faqe, sheqeri ndihmon për të ushqyer rritjen e Candida. 

Shmangni frutat e freskëta, të thata dhe të konservuara. Sidomos shmangni frutat si pjepri që mund të përmbajnë myk. Ju madje duhet të hiqni gotën tuaj të mëngjesit me lëng portokalli ndërsa jeni duke luftuar Candida. 

Një shtrydhje e lëngut të limonit ose limonit në ushqimin tuaj, ose në një gotë me ujë, është absolutisht e mirë. Gjithashtu për të trajtuar mykun përdorni kremin anti-myk Origolabs.

Ushqimet glutenoze 

 Shmangni ushqimet që përmbajnë gluten – në thelb çdo gjë të bërë me grurë, thekër, tërshërë ose elb. Hiqni dorë nga ushqimet si buka e grurit, buka e thekrës dhe makaronat. Disa njerëz janë shumë të ndjeshëm ndaj glutenit, nëse nuk jeni të kujdesshëm, trupi juaj do të kalojë gjithë kohën e tij duke luftuar këto ushqime glutenoze në vend që të sulmojë Candida. 

Ushqime pikante  

Edhe një spec I kuq i butë mund të shkatërrojë bakteret miqësore në zorrën tuaj dhe të lejojë që majaja Candida të lulëzojë. Mundohuni të shmangni çdo gjë që ka shije pikante. 

 Arra 

 Çdo arre që ka shumë myk, si kikirikët, mund të nxisë një shpërthim Candida. Arrat që janë plasaritur shumë kohë më parë, për shembull bajamet e prera në feta, gjithashtu kanë kohë për të zhvilluar mykun. Nëse ju pëlqejnë arrat, përmbajuni atyre të sapokrisura ose të plota. 

 Kërpudha 

Kërpudhat janë maja, dhe Candida pëlqen të ushqehet me myk dhe kërpudha. Heqja e kërpudhave nga dieta juaj do të ndihmojë në kufizimin e rritjes së infeksionit në sistemin tuaj. Gjithashtu sigurohuni që të shmangni tartufin, pasi këto janë pjesë e së njëjtës familje. 

Njëlloj, përpiquni të mos hani asnjë mbetje që mund të jetë afër prishjes, pasi ato mund të përmbajnë myk që do të ushqejë Candida-n tuaj. Nëse nuk mund të blini të freskëta, mbajini mbetjet e ngrira dhe më pas gatuajini në furrë (jo në mikrovalë) në zjarr të fortë për të shkatërruar çdo myk të mundshëm. 

Erëza 

Erëzat priren të jenë të larta në sheqer dhe mund të përkeqësojnë Candida-n tuaj. Qëndroni larg nga ketchup, majonezë, mustardë, shije, rrikë, worcestershire dhe salcë soje. Salcat e sallatës, qoftë një salcë mustardë e ëmbël me mjaltë apo një salcë e thjeshtë me uthull balsamike, është më mirë të shmangen.

Sheqerna, mjaltë dhe shurupe 

 Kjo përfshin çdo kimik që përfundon me ‘ose’, si laktoza, saharoza, fruktoza etj. Sheqernat ushqejnë rritjen e infeksionit tuaj Candida. Kjo do të thotë të qëndroni larg edhe pijeve joalkoolike! 

Shumë njerëz nuk e kuptojnë se ëmbëlsuesit gjithashtu mund ta përkeqësojnë Candida-n tuaj, si dhe të mbajnë gjallë dhe mirë dhëmbin tuaj të ëmbël. Ju mund të mendoni se kola dietike pa sheqer është një opsion i sigurt në dietën Candida, por fakti është se ajo mund të ushqejë Candida-n tuaj po aq sa një pije freskuese vërtet me sheqer. 

Uthull 

Uthulla prodhohet në kulturë majaje, e varfëron stomakun nga acidet dhe gjithashtu mund të shkaktojë inflamacion në zorrët tuaja. Ka raporte që një uthull e veçantë, uthulla e mollës e pafiltruar, mund të jetë e dobishme në luftimin e majave. Llojet e tjera duhet të shmangen. 

Dhe nëse jeni duke kërkuar dhe për një mënyrë tjetër trajtimi, kremi anti-myk Origolabs është altrnativa jonë.